Міжнародний аеропорт «Черкаси» вперше за багато років, прийняв міжнародний рейс

 

Аеропорт «Черкаси» був побудований у 1984 році і на той час вважався одним з найбільших за об’ємами авіаперевезень аеропортом на території України. Завдяки вигідному місцерозташуванню в центрі країни та міжнародному статусу, черкаський аеропорт обслуговував до 80 рейсів на добу.

 

Однак з розвалом Радянського Союзу та переходом до ринкової економіки, у 1992 році аеропорт «Черкаси» втратив свій міжнародний статус, і став обслуговувати лише поодинокі внутрішні чартерні рейси, здебільше використовувався в якості запасного аеродрому.

 

Зважаючи на збитковість підприємства, у 2002 році було прийнято рішення про закриття аеропорту «Черкаси».

 

На щастя, через шість років, у травні 2007 року, після довготривалої підготовки працівниками аеропорту та ретельної перевірки всієї інфраструктури спеціалістами Державіаслужби України, аеропорт «Черкаси» відновив свою роботу.

 

З метою подальшого розвитку та залучення інвестицій, керівництвом аеропорту «Черкаси» було ухвалено рішення про початок робіт з присвоєння аеропорту міжнародного статусу. Протягом наступних двох років було проведено реконструкцію аеровокзалу та злітно-посадкової смуги.

 

5

 

Однак, навіть після присвоєння у травні 2009 року комунальному підприємству «Аеропорт Черкаси» міжнародного статусу, аеропорт більше 5 років не працював за прямим призначенням.

 

Лише 2 вересня 2014 року в міжнародному аеропорту «Черкаси» вперше, після багаторічного простою, здійснив посадку літак EMBRAER ERJ-145EP, що виконував міжнародний переліт за маршрутом Цюріх – Черкаси – Цюріх, на борту якого знаходилася молодіжна збірна Швейцарії. Цей візит був широко висвітлений в засобах масової інформації і проходив в рамках відбіркового туру до чемпіонату ЄВРО-2015 з футболу.

 

1

 

Міжнародний переліт був виконаний за заявкою одного з лідерів в області ділової авіації – хендлінгової компанії «Скай Хендлінг», яка представляє інтереси замовника даного міжнародного перельоту в Україні. Компанія «Скай Хендлінг» має багаторічний досвід роботи в організації наземного обслуговування міжнародних авіарейсів, з урахуванням особливостей літаків бізнес-класу і VIP-рейсів що виконуються на них.

 

Приліт швейцарців в аеропорт міста Черкаси став справжньою історичною подією в житті як співробітників аеропорту так і всього обласного центру.

 

Хочеться зазначити, що після посадки у міжнародному аеропорту «Черкаси», повітряне судно отримало кваліфіковане наземне обслуговування на високому європейському рівні, що дозволило аеропорту підтвердити статус міжнародного.

 

На сьогоднішній день, це вже далеко не єдиний міжнародний рейс, для аеропорту міста Черкаси. 7 вересня в рамках підготовки до ЄВРО-2015 і знову за заявкою компанії «Скай Хендлінг» аеропорт прийняв літак
того ж класу з молодіжною командою Ліхтенштейну на борту, який виконав рейс за маршрутом Мінськ – Черкаси – Цюріх.

 

4

 

Керівництво компанії «Скай Хендлінг» щиро вдячне всьому персоналу комунального підприємства Міжнародний аеропорт «Черкаси» за надання якісних і кваліфікованих послуг з наземного обслуговування повітряних суден, пасажирів і членів екіпажів.