День Організації Об’єднаних Націй

 

24 жовтня 1945 року вступив в дію Статут Організації Об’єднаних Націй, який починається з легендарної фрази «Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни, яка двічі в нашому житті принесла людству невимовне горе, і знову утвердити віру в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості, у рівноправність чоловіків та жінок і в рівність прав більших та малих націй, та створити умови, за яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов’язань...».

 

Цей день відзначається як День Організації Об’єднаних Націй, починаючи з 1948 року, щоби привернути увагу до діяльності ООН та актуальних питань на порядку денному Організації.

 

Організація Об`єднаних Націй - це не тільки місце для проведення дипломатичних раутів та офіційних зустрічей. В ООН працюють миротворці, які займаються роззброєнням воюючих сторін, медичні працівники, що доставляють ліки, співробітники з надання надзвичайної допомоги біженцям та експерти з прав людини, які надають допомогу у здійсненні правосуддя.

 

У процесі виконання цієї глобальної місії вони користуються підтримкою усього світу. Жоден керівник, країна чи установа не в змозі зробити все те, що роблять працівники Організації Об’єднаних Націй, вони гідні ідеалів Статуту Організації Об`єднаних Націй та підтверджують свої зобов`язання побудувати «кращий світ для всіх».